Jaroslava Koníčková

Ako sa zbaviť zlých návykov?

Obmedzenie alebo odstránenie zlozvyku nie je jednoduchá záležitosť a neexistuje asi žiadny rýchly spôsob, ako by sme to mohli urobiť. Podľa harvardských psychologičiek Luany Marques a Stephanie Collier na prekonanie zlých návykov pomôžu predovšetkým dva nástroje: motivácia a komunikácia nás samotných so sebou.

Ako sa pripraviť na nový semester?

Čoskoro začína nový školský rok. Ak chodíte na vysokú školu, na nový semester by ste mali myslieť aj niekoľko týždňov skôr, aby ste sa vyhli zbytočnému stresu. Na čo všetko je potrebné myslieť?

Skvelé spôsoby, ako sa deti môžu hrať počas letných dní

Vymyslieť pre deti cez prázdniny zaujímavý program nie je len vecou rodičovskej fantázie, ale často i rôznych možností, kde aktivity realizovať. Existujú však možnosti, ktoré nevyžadujú špeciálne podmienky a deti sa zabavia. Niekedy im dokážu deň spríjemniť zaujímavé hry.

8 predsavzatí šťastných mamičiek. Žijete podľa nich aj vy?

Každá mamička má právo prežívať pozitívne pocity súvisiace s materstvom, má právo aj na chvíľky, počas ktorých môže byť sama so sebou či dopriať si oddych podľa vlastných predstáv bez pocitov zlyhania, že sa svojmu dieťaťu nevenuje dostatočne. Deti nepotrebujú, aby boli mamičky dokonalé. To, čo skutočne potrebujú, sú rozumné hranice, veľa objatí, bozky a šťastná mamička.

10 lekcií, ktoré vás dokáže naučiť nefunkčný vzťah

Nefunkčné vzťahy sa vyskytujú v každej oblasti nášho života. V partnerstve, v rodine, na pracovisku, v rôznych sociálnych skupinách. Čo nás môžu nefunkčné vzťahy naučiť?

Ako s deťmi zvládnuť dlhú cestu autom?

Pre mnohých ľudí predstavuje cestovanie podstatnú a neoddeliteľnú súčasť života. Ak však máte malé deti, možno vás čaká hlavne v lete, počas dlhších presunov autom, problém s tým, ako zaujať deti tak, aby dlhšiu cestu autom zvládli bez väčších problémov. Možno vás inšpirujú niektoré z nasledujúcich nápadov.

12 signálov, ktoré vám prezradia, že začínate budovať vzťah so správnym človekom

Voľba partnera/partnerky je veľmi dôležitá a zodpovedná, preto je potrebné snažiť sa čo najúprimnejšie hľadať odpovede, či je správna. Aj keď je to naozaj náročné zistiť, predsa len existuje niekoľko znakov, ktoré naznačujú, že by to mohlo dopadnúť dobre. Na začiatku vzťahu vám veľa napovie samotné telo alebo emócie. Po určitej dobe je však potrebné skúmať prepojenosť a mieru zhody na hlbšej úrovni

Kedy je vhodné navštíviť manželskú poradňu?

Nevera, žiarlivosť, rôzne formy závislosti, hnev, nedostatok financií, problémy v komunikácii, odlišná výchova, zasahovanie svokrovcov a rodičov do vzťahu... To všetko je len zlomok toho, čo dokáže v partnerskom vzťahu vyvolávať stres, napätie, hádky, konflikty a dlhodobé problémy. Cieľom manželských poradní je pomôcť vyriešiť konflikty a zmierniť napätie v rodinách.